Jāvēršas pie tiesu izpildītāja

J
jautā:
03. septembrī, 2015
TOMS ROZITS

Sveiki! Lieta tāda, ka arī pēc tiesas noteiktās uzturlīdzekļu piedzīšanas tēvs joprojām nemaksā uzturlīdzekļiem paredzēto naudu! Ko darīt? Kur vērsties tālāk?

A
atbild:
22. septembrī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja bērna tēvs tiesas spriedumu nepilda un uzturlīdzekļus nemaksā vai maksā, bet nenodrošina tiesas noteikto uzturlīdzekļu apmēru, Jums jālūdz tiesa, kurā izskatīta prasība par uzturlīdzekļu piedziņu, izsniegt izpildu rakstu un ar šo izpildu dokumentu jāvēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja ar lūgumu uzsākt uzturlīdzekļu piedziņu no parādnieka kustamās mantas, nekustamā īpašuma un ienākumiem.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 549.panta otro daļu ar izpildu dokumentu jāvēršas pie tā tiesu izpildītāja, kura amata vietai noteiktajās robežās (iecirknī) atrodas parādnieka dzīvesvieta, mantas atrašanās vieta vai darbavieta. Tiesu izpildītāju adreses, tālruņa numurus un darba laiku var atrast Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājaslapā