Lasīšanai: 1 minūte

Pirms grūtniecības atvaļinājuma ir tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu

J
jautā:
14. jūlijā, 2015
ilgvars

Labdien, vēlējos uzzināt, mana sieva bija bērnu kopšanas atvaļinājumā līdz 1,5 gadam un pēc tam atgriezās darbā, bet ir nostrādājusi divus mēnešus un ies dekrētā. Vai viņa drīkst pirms dekrēta izņemt atvaļinājumu?

A
atbild:
17. jūlijā, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 150.panta 4.daļa noteic, ka sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

Tas nozīmē, ka Jūsu sievai ir tiesības darba devējam pirms došanās dekrēta atvaļinājumā pieprasīt pilnu ikgadējā atvaļinājuma periodu - četras kalendārās nedēļas.