TĒMA: Tieslietas

Uzturlīdzekļu parāda piedzīšana atkarīga no tā, kā noslēgta vienošanās

J
jautā:
19. decembrī, 2014
Sandra

Mēs ar bijušo vīru šķīrāmies ar notāra palīdzību, viņam ir jāmaksā mēnesī 150 eiro, bet ik pa laikam viņš nemaksā neko (4 mēnešus nemaksāja, tad 2 maksāja, atkal 7 nemaksāja, 3 maksāja un nu jau atkal nemaksā), parāda summa ir 1500 eiro, viņš pat nav centies nosegt izveidojušos parādu, bet atklāti man stāsta, ka pērk jaunu mašīnu utt., vai ir iespēja no viņa piedzīt šo nesamaksāto summu?

A
atbild:
30. decembrī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja vienošanās ar bērna tēvu ir noslēgta kā notariāls akts, Jūs varat sniegt prasību tiesā par uzturlīdzekļu parāda un uzturlīdzekļu piedziņu. Šādā gadījumā uzturlīdzekļu parādu piedzen no tās dienas, kad atbildētājs pārstājis maksāt uzturlīdzekļus un izveidojās parāds.

Taču, ja, taisot notariālo aktu par laulības šķiršanu (laulības šķiršanas apliecību), ir pievienota rakstiska vienošanās par uzturlīdzekļiem bērnam, kas nav taisīta notariāla akta formā, tas nav uzskatāms par notariālu aktu un Jums jāsniedz prasība tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu no dienas, kad iesniedzat prasību tiesā.