Valsts galvojumam mājokļa iegādei jāpiesakās bankā, kurā tiks ņemts kredīts

J
jautā:
09. augustā, 2014
Dace

Labdien! Nekur nevaru atrast informāciju, kur pieteikties valsts galvojumam mājokļa iegādei.

A
atbild:
14. augustā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta 2014.gada 5.augusta noteikumi par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai paredz valsts galvojuma sniegšanu ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai, lai palīdzētu ar hipotekārajam kredītam sākotnēji nepieciešamo līdzmaksājumu – pirmo iemaksu.

Valdība ir noteikusi, ka galvojumu izsniedz un administrē valsts akciju sabiedrība "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" (bijusī "Latvijas Hipotēku un zemes banka"). "Altum" izsniegs galvojumu, ja tai ar banku, kurā kredīts tiek ņemts, ir noslēgts sadarbības līgums.

Aizdevumus ģimenēm izsniegs komercbankas, savukārt "Altum" sniegs aizdevumu galvojumus tām bankām, ar kurām tiks noslēgti sadarbības līgumi. Tādējādi "Altum" tiešā veidā ar klientiem nestrādās un pieteikšanās dalībai programmā un visas pārējās darbības klientam notiks komercbankā.

Tātad valsts galvojumam mājokļa iegādei jāpiesakās tajā bankā, kurā ņemsiet aizdevumu

Paredzēts, ka programmas praktiska darbība varētu tikt uzsākta septembrī, kad būs noslēgti līgumi ar komercbankām, kuras iesaistīsies programmas realizācijā. Visa aktuālā informācija par programmu būs pieejama gan "Altum", gan komercbanku mājaslapās.