TĒMA: Ģimene

Uzturlīdzekļi maksājami ik mēnesi

J
jautā:
30. jūlijā, 2014
Sintija

Starp diviem vecākiem noslēgta vienošanās par uzturlīdzekļiem pie notāra, bērna pamatdzīvesvieta noteikta pie mātes, bet tēvs regulāri maksā uzturlīdzekļus. Vasaras mēnešos bērns sakarā ar brīvlaiku pusi laika pavada pie mātes, otru pusi laika pavada pie tēva. Kā ir ar uzturlīdzekļiem, vai arī šajos mēnešos tēvam tie jāmaksā pilnā apmērā, vai tie nav jāmaksā, jo tēvs nodrošina bērna vajadzības tādā pašā apmērā kā māte, ieskaitot apģērbu?

A
atbild:
31. jūlijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uzturlīdzekļu jautājumu privāti vai pie notāra noslēgtas vienošanās tekstā vai tiesas nolēmumā parasti ir noteikts naudas daudzums un izmaksas periodā – tātad naudas summa un laiks – ik mēnesi.

Līdzīga kārtība ir atrunāta arī MK noteikumos par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam.

Izrietoši no iepriekšminētā nav pamata uzskatīt, ka laikā, kad vasaras mēnešos bērns daļu brīvā laika pavada pie tēva, tēvam uzturlīdzekļi būtu maksājami mazākā apmērā.

Protams, ja par šādu kārtību nav atrunas pie notāra noslēgtajā vienošanās.