TĒMA: Pirmsskola

Vietas bērnudārzā jānodrošina pašvaldībai

J
jautā:
11. aprīlī, 2011
GUNTA LIEPIŅA

Vai bērnam, kurš sasniedzis 1,5 gadu vecumu un netiek bērnudārzā (jo nav vietas) jāsaņem pabalsts?

A
atbild:
26. aprīlī, 2011
Lolita Lūse
LV portāls

Pirmsskolas vecuma bērnu nodrošināšana ar vietu bērnudārzā ir pašvaldības atbildība. Tieši tādēļ valstī nav vienota regulējuma, kas paredzētu, ka par netikšanu bērnudārzā vecākiem jāsaņem pašvaldības izmaksāts pabalsts. Jums atbilde jāmeklē savā pašvaldībā.

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece kultūras un izglītības jautājumos Olga Kokāne portālam LV.LV intervijā ir teikusi: „Vecākiem, kuriem ir bērns un jāatgriežas darbā, jāiet pie savas pašvaldības deputātiem un demokrātiski jāizmanto savas vēlētāja tiesības. Jāatgādina deputātiem, ka ģimene, lūk, maksā nodokļus un daļa algas nodokļa nonāk pašvaldības budžetā. Jāatgādina, ka likums "Par pašvaldībām" nosaka: pašvaldībai ir pienākums gādāt par iedzīvotāju izglītību (iedzīvotājiem noteikto tiesību nodrošināšana pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iegūšanā; pirmsskolas un skolas vecuma bērnu nodrošināšana ar vietām mācību un audzināšanas iestādēs; organizatoriska un finansiāla palīdzība ārpusskolas mācību un audzināšanas iestādēm un izglītības atbalsta iestādēm u.c.).

Ja vecāki neiet un par savu problēmu nestāsta tieši pašvaldībai, bet tikai runā par to savā starpā, pašvaldībai var rasties iespaids, ka vecākiem šāda situācija pārāk lielas problēmas nesagādā.”

Papildu informāciju varat lasīt portāla LV.LV rakstā Mammām jāatgādina pašvaldībām par savām tiesībām.