Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Sods pienākas par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā

J
jautā:
02. jūlijā, 2014
juris plenovs

Ja cilvēks ir pieķerts, sēžot mašīnā alkohola reibumā, bet nebraucot, turklāt video ieraksta nav, vai drīkst noņemt tiesības?

A
atbild:
30. jūlijā, 2014
Valsts policija
Dairis Anučins, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists

Lai konstatētu, ka vadītājs braucis alkohola reibumā, un iestātos likumā paredzētā atbildība, transportlīdzeklim ir jāatrodas kustībā – jānobrauc kaut vai viens metrs. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 pantā ir definēts, ka tas attiecas uz transportlīdzekļa vadīšanu.