Lasīšanai: 1 minūte

Mazkapitāla SIA pamatkapitāla apmaksa

J
jautā:
27. maijā, 2014
Ilze

Dibinot mazkapitāla SIA, vai pamatkapitāls drīkst būt apmaksāts ar mantisko ieguldījumu, kas sastāda 80% no kopējās pamatkapitāla vērtības?

A
atbild:
30. maijā, 2014

Nē, šāda iespēja nepastāv. Komerclikuma 146.panta ceturtajā daļā ir nepārprotami noteikts, ka, dibinot mazkapitāla sabiedrību ar ierobežotu atbildību, pamatkapitāls apmaksājams tikai naudā.