Regula spēkā, ir vēl citi nosacījumi robežvērtībām

J
jautā:
10. februārī, 2011
Ženija Larka

Vai EK Regula Nr. 1177/2009 (2009. gada 30. novembris, spēkā no 2010. gada 1. janvāra) par robežvērtībām līgumu slēgšanas tiesību procedūrās ir saistoša Latvijas valstij?

A
atbild:
11. februārī, 2011
Iepirkumu uzraudzības birojs
Artis Lapiņš, metodoloģijas departamenta direktores vietnieks

Regula 1177/2009 ir saistoša Latvijai, un tā ir tieši piemērojama.

Tomēr jāņem vērā, ka minētajā regulā noteiktās līgumcenu robežvērtības ir izteiktas eiro. Atbilstoši Direktīvas 2004/17/EK, Direktīvas 2004/18/EK un Direktīvas 2009/81/EK noteikumiem Eiropas Komisija minētās līgumcenu robežvērtības pēc īpašas formulas pārrēķina to Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālajās valūtās, kas nav eiro, un Eiropas Savienības „Oficiālajā Vēstnesī” publicē attiecīgu paziņojumu.

Konkrētajā gadījumā Regulā 1177/2009 noteikto līgumcenu robežvērtību atbilstošās vērtības latos ir ietvertas Eiropas Komisijas paziņojumā „Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvās 2004/17/EK, 2004/18/EK un 2009/81/EK paredzētās atbilstošās robežvērtības” (2009/C 292/01).

Tā kā Eiropas Komisijas paziņojumi atšķirībā no regulām nav tieši piemērojami, atbilstoši Publisko iepirkumu likuma 10. pantam un Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma 13. pantam Ministru kabinets veic izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka iepirkumu līgumcenu robežvērtības.

Šobrīd attiecīgās līgumcenu robežvērtības ir noteiktas ar Ministru kabineta 2010. gada 8. jūnija noteikumiem Nr. 519 „Noteikumi par publisko iepirkumu līgumcenu robežām” un Ministru kabineta 2010. gada 7. septembra noteikumiem Nr. 840 „Noteikumi par sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu līgumcenu robežām”.

Papildus jāvērš uzmanība, ka Publisko iepirkumu likumā ir noteiktas ievērojami zemākas publisko iepirkumu līgumcenu robežvērtības, no kurām piemērojamas iepirkuma procedūras, tādējādi likuma regulējumam pakļaujot arī iepirkumus, kuru līgumcena ir mazāka par Eiropas Savienības noteiktajām līgumcenu robežvērtībām.