TĒMA: Satiksme

Par servitūta nodibināšanu jāvienojas ar īpašnieku

J
jautā:
06. februārī, 2014
Anrijs

Labrīt! Neskaidrība ar servitūtu - ir privāts zemes gabals ar atsevišķu kadastra numuru, kuram ir apgrūtinājums zemesgrāmatā "ceļa servitūts". Taču nav norādīts, kam par labu šis servitūts ir. Attiecīgi jautājums: ja man nepieciešams lietot šo ceļu, bet nav precīzas atzīmes, ka servitūts attiecas uz manu zemes gabalu - vai es varu droši uzskatīt, ka ceļu varēšu nākotnē lietot? Mana izpratne vismaz šobrīd ir tāda, ka tomēr man vajadzētu reģistrēt atsevišķu servitūtu par labu manam zemes gabalam.

A
atbild:
24. februārī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Valsts zemes dienestā skaidro – konkrētajā gadījumā ar zemesgabala, uz kura atrodas servitūts, īpašnieku uz līguma pamata jāvienojas par servitūta nodibināšanu, bet pēc tam šis līgums jāieraksta arī zemesgrāmatā (ierakstam par servitūtu jābūt tā īpašnieka zemesgrāmatā, kura īpašums apgrūtināts, nevis tā, kurš servitūta tiesību lieto).

Ja vienošanos neizdodas panākt, jāvēršas tiesā ar prasību par servitūta nodibināšanu.