Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai vielas “Cannabinol” un “Cannabichromene” ir legālas Latvijā

J
jautā:
13. februārī, 2024
Patriks

Labdien! Vai vielas “Cannabinol” un “Cannabichromene” ir legālas Latvijā?

A
atbild:
20. februārī, 2024

Saskaņā ar likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2. pielikumu vielas kanabinols (CBN), kanabihromēns (CBC) nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos. Tādējādi tīrs kanabinols (CBN) un kanabihromēns (CBC), kas nesatur Latvijā kontrolējamo vielu sarakstā iekļautās vielas (piemēram, tetrahidrokanabinolu (THC)), nav uzskatāmas par aizliegtām vielām, un uz tām neattiecas likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” un likuma “Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likums” prasības.