Lasīšanai: 1 minūte

Vai abi vecāki vienlaikus var izmantot BKA un saņemt vecāku pabalsta nenododamo daļu

J
jautā:
01. novembrī, 2023
anastasija

Vai bērna kopšanas atvaļinājumu un nenododamo vecāku pabalstu abi vecāki var ņemt vienlaikus?

A
atbild:
03. novembrī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Saskaņā ar Darba likuma 156. panta pirmo daļu ikvienam darbiniekam ir tiesības uz pusotru gadu ilgu bērna kopšanas atvaļinājumu sakarā ar bērna dzimšanu, kuru var izmantot līdz bērna 8 gadu vecumam.

Lai saņemtu vecāku pabalsta nenododamo daļu, pieprasītājam ir jāatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.

Vecāks, kurš nesaņem vecāku pabalsta pamatdaļu, savu nenododamo daļu var izmantot jebkurā periodā no bērna piedzimšanas dienas līdz bērna astoņu gadu vecumam, arī vienlaikus ar otru vecāku laika periodā, kad tas saņem vecāku pabalsta pamatdaļu vai savu nenododamo daļu.