Grozījumi Krimināllikuma 176.panta otrajā daļā nav paredzēti

J
jautā:
17. oktobrī, 2013
Sandis Tomass

Krimināllikuma 176.panta 2.daļa, taisnība, ka No 2014.gada attaisnos? Un kādas izmaiņas būs šai pantā?

A
atbild:
21. oktobrī, 2013
Zvērinātu advokātu birojs "Rode un Partneri"
Jānis Rozenbergs, zvērināts advokāts

Krimināllikuma 176.panta otrā daļa paredz kriminālatbildību par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no mantas glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa.

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo normas sankciju par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Kopš šā gada 1.aprīļa normas sankcija ir kļuvusi vieglāka, jo līdz tam par šo noziedzīgo nodarījumu bija paredzēts brīvības atņemšanas sods uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem. Nekādas izmaiņas šajā Krimināllikuma normā, kas būtu Saeimā pieņemtas un kam būtu jāstājas spēkā 2014.gadā, man nav zināmas.

Red. piezīme. Nedz Ministru kabinetā, nedz Saeimā pašlaik izskatīšanā nav tādu grozījumu Krimināllikumā, kas skartu 176.panta otro daļu. To apstiprina arī Tieslietu ministrijas preses sekretāre Sigita Vasiļjeva.