Lasīšanai: 1 minūte

Jāizcieš ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no noteiktā soda

J
jautā:
18. augustā, 2013
kaspar

Sveicināti. Interesē šāds jautājums, vai notiesātā persona, kas notiesāta pēc sevišķi smaga panta, var iegūt tiesības uz pirmstermiņa atbrīvošanu ātrāk par 3/4?

A
atbild:
22. augustā, 2013
Zvērinātu advokātu birojs "Rode un Partneri"
Jānis Rozenbergs, zvērināts advokāts

Krimināllikuma 61.panta trešajā daļā cita starpā ir noteikts: nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda var ierosināt, kad notiesātais faktiski ir izcietis ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no noteiktā soda, ja tas piespriests par sevišķi smagu noziegumu, kā arī ja notiesātais ir persona, kas agrāk bijusi nosacīti pirms termiņa atbrīvota no soda un no jauna izdarījusi tīšu noziegumu neizciestās soda daļas laikā.

Zvērināts advokāts Dr.iur. Jānis Rozenbergs skaidro, ka tas iespējams vien tad, ja notiesātais ir izpildījis 61.panta otrajā daļā minētos priekšnosacījumus, bet ātrāka pirmstermiņa atbrīvošana likumā nav paredzēta.