Valsts valodas prasmes apzīmējumi un atbilstība

J
jautā:
22. aprīlī, 2022
Jurijs

Labdien! 2008. gadā tika nolikts vidējās izglītības mazākumtautību valsts valodas eksāmens, un cilvēkam tika piešķirts D līmenis – otrā līmeņa A pakāpi (2A). Bet cilvēki, kuri saņēma E līmeni, dabūja pirmā līmeņa B pakāpi (1B) un F līmeni, valsts valodas pirmā līmeņa A pakāpi (1A). Šodien A1 un A2 ir pamatlīmenis, B1 un B2 – vidējais, C1 un C2 – augstākā pakāpe. Vai 2008. gadā saņemtais D līmenis – otrā līmeņa A pakāpe (2A) – ir ekvivalents šodienas 1B valsts valodas līmenim? No 2009. gada F līmenis ir 1A, E līmenis – 2A, D līmenis – 1B, C līmenis – 2B, B līmenis – 1A un A līmenis – 2A Paldies.

A
atbild:
29. aprīlī, 2022
Valsts valodas centrs
Madara Rēķe, Valodas kontroles departamenta vadītāja

2008. gadā vidējās izglītības pakāpē iegūtais valsts valodas prasmes D jeb 2A līmenis atbilst tagadējam 1B līmenim. Valsts valodas prasmes apzīmējumi un atbilstība vispārējās vidējās izglītības pakāpē noteikti Ministru kabineta noteikumu Nr. 733 “Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu, valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi” 19. panta 3.4. punktā, kā arī 5. pielikumā.