Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Kā rīkoties, ja nevar aizpildīt muitas deklarāciju

J
jautā:
11. februārī, 2022
Visvaldis

Labdien! Kā pareizi aizpildīt muitas deklarāciju pasūtījumam no valsts ārpus Eiropas Savienības, ja pārdevējs pārdošanas brīdī iekasēja nodokļus, muitas maksājumu par preci, bet no Latvijas muitas atnāk rakstisks aicinājums atmuitot sūtījumu? Pārdevējs uz sūtījuma iepakojuma norādīja IOSS ID numuru. Savukārt, atmuitojot sūtījumu, ir iespējams norādīt tikai preces un piegādes cenu, nav iespējams norādīt, ka par sūtījuma atmuitošanu jau ir samaksāts, nav lauka kur ievadīt IOSS ID numuru. Kā rīkoties šādās situācijās?

A
atbild:
14. februārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja radušās neskaidrības ar muitas deklarācijas aizpildīšanu, varat sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu. Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID” ir norādītas vairākas kategorijas muitas jautājumu noskaidrošanai: Konsultācijas muitas jomā; Informācija muitas jomā u. c. VID informatīvais tālrunis 67120000.