Lasīšanai: 1 minūte

Ja administratīvā pārkāpuma protokolu sastāda un izskata viena persona

J
jautā:
02. jūlijā, 2013
Valts Čukurs

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 270.pantā ir noteikts, ka administratīvo pārkāpumu lietas izskata 30 dienu laikā pēc tam, kad iestāde, kas kompetenta izskatīt lietu, saņēmusi protokolu un materiālus. Mans jautājums: Ja iestāde (amatpersona) pati sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu, vai lietas izskatīšanas termiņa tecējums (30 dienas) sākas ar protokola sastādīšanu, vai arī iestāde (amatpersona) par termiņa tecējuma sākumu var uzskatīt papildus pierādījumu iegūšanas laiku, kas ir pēc protokola sastādīšanas?

A
atbild:
04. jūlijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Skaidro Tieslietu ministrijas pārstāve: ja amatpersona, kas sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu, ir tā pati amatpersona, kura izskata administratīvā pārkāpuma lietu, viena mēneša termiņu lietas izskatīšanai skaita no protokola sastādīšanas dienas.