Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Ziņu par personas deklarētās dzīvesvietas anulēšana

J
jautā:
22. janvārī, 2013
Ivo

Sveiki, es vēlētos izrakstīties no dzīves vietas, kur kādreiz īrēju un vairs nedzīvoju, kā varu to izdarīt elektroniski? Paldies.

A
atbild:
23. janvārī, 2013
Aiga Dambe
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšanas likums nosaka, ka dzīvesvietas maiņas gadījumā attiecīgās personas pienākums ir mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, deklarēt savu jauno adresi. Iedzīvotāju reģistrā iekļautās ziņas par iepriekšējo dzīvesvietu automātiski tiks aizstātas ar aktualizēto informāciju.

Elektroniski deklarēt savu jauno adresi var portālā Latvija.lv, izmantojot PMLP e-pakalpojumu "Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana". Pakalpojums pieejams, autentificējoties ar internetbankas autentifikācijas līdzekļiem, personas apliecību (eID) vai droša elektroniskā paraksta viedkarti.