Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Iespējas izvēlēties ēdienu skolas ēdnīcā

J
jautā:
18. septembrī, 2019
Ilga Pecka

Labdien! Skolas ēdnīcā ir iespēja ēst tikai kompleksās pusdienas. Ņemt atsevišķi kādu no ēdieniem nav iespējams. Vai pašvaldības skolas ēdnīcā ir tiesības arī uz brīvo ēdienkarti (5.–12. klases skolēniem, kā paredz Ministru kabineta noteikumi Nr. 172)? Paldies!

A
atbild:
26. septembrī, 2019
Latvijas Pašvaldību savienība
Ināra Dundure, padomniece izglītības un kultūras jautājumos

Normatīvie akti neregulē ēdienu izvēles jautājumus skolās. Tie ir skolu vai to dibinātāju pašvaldību kompetencē. Skolēni un viņu vecāki ar ēdināšanu skolā saistītos jautājums var risināt, iesniedzot priekšlikumus skolas padomē vai pašvaldībā. 1.–4. klases skolēnu ēdināšanu skolā finansē valsts. Skolēnu ēdināšana, sākot ar 5. klasi, ir pašvaldības brīva izvēle.