Svarīgs ir Krimināllikuma grozījumos noteiktais maksimālais soda termiņš

J
jautā:
10. janvārī, 2013
Daina Strazdina

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai no šā gada 1.janvāra ir pieņemtas izmaiņas 253.1 kriminālpanta 2.daļā - termiņš no 3 līdz 10 gadiem? Ja ir, tad kā to attiecinās uz cilvēku, kas pēc šī panta jau 4 gadus izcieš sodu? Un vai mainās pirmstermiņa atbrīvošanas noteikumi? Paldies!

A
atbild:
16. janvārī, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Krimināllikuma (KL) grozījumus Saeima trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma pagājušā gada decembrī, un spēkā tie stāsies šā gada 1.aprīlī.

253.1 panta otrajā daļā ir šādas izmaiņas:
izteikt otrās daļas dispozīciju šādā redakcijā:
"(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -aizstāt otrās daļas sankcijā vārdus "pieciem līdz divpadsmit" ar vārdiem "trim līdz desmit” /../”

Svarīgs ir cilvēkam piespriestais soda termiņš – ja tas pārsniedz maksimālo likuma grozījumos noteikto, piemēram, ir 11 vai 12 gadi, tad pēc likuma grozījumu stāšanās spēkā tiktu samazināts attiecīgi par vienu vai diviem gadiem. Ja sods noteikts četri, pieci, seši gadi utt., nekas nemainīsies.

Sīkāku informāciju varat iegūt pašos likuma grozījumos.