Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Vai var pārlikt eksāmenu slimības gadījumā?

J
jautā:
21. maijā, 2019
ija

Mana meita ir saslimusi, bet viņai ir jāliek 9. klases eksāmens. Vai valsts eksāmenu var pārlikt? Kā rīkoties šādā situācijā?

A
atbild:
23. maijā, 2019

Izglītības iestāde ne vēlāk kā nākamajā darba dienā pēc Valsts izglītības satura centra izstrādātā eksāmena norises reģistrē informācijas sistēmā izglītojamos, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nav ieradušies noteiktajā laikā uz eksāmenu un kuriem nepieciešams to kārtot. Izglītojamiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nav ieradušies noteiktajā laikā uz centra izstrādāto eksāmenu un kuriem nepieciešams to kārtot, eksāmena laiku nosaka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par valsts pārbaudes darbu norises laiku attiecīgajā mācību gadā. Valsts pārbaudījumiem noteikti arī papildu termiņi.

Attaisnojošais eksāmena kavējuma iemesls ir jāapstiprina ar ģimenes ārsta atzinumu, kā tas paredzēts MK noteikumu Nr. 112 "Kārtība, kādā izglītojamie atbrīvojami no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem" 1. punktā.