Lasīšanai: 1 minūte

Dāvinot īpašumu, saskaņojumi nav vajadzīgi

J
jautā:
11. aprīlī, 2019
Jānis

Gribu dāvināt zemes īpašumu, uz kura atrodas citiem īpašniekiem piederoša daudzdzīvokļu māja. Vai man tas ir jāsaskaņo ar mājas īpašniekiem?

A
atbild:
25. aprīlī, 2019
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

Ja zemes īpašumu vēlaties dāvināt, Jums nekas nav jāsaskaņo.

Ja izdomātu pārdot, tad dzīvokļu īpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības atbilstoši likuma Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju 54. pantam “Zemes gabala īpašnieka pienākumi un tiesības”, kura trešā daļa noteic – ja zemes gabala īpašnieks pārdod zemes gabalu, uz kura atrodas privatizācijas objekts, pirmpirkuma tiesības uz to ir privatizētā objekta īpašniekam (īpašniekiem).