Studējošā kredīta galvotājs

J
jautā:
22. februārī, 2016
Ilaiza

Labdien! Šobrīd maksāju 2007.gadā paņemto studējošo kredītu, kuram galvotājs bija mana māte. Nesen viņa ir mirusi un nav neviena, kurš būtu piekritis kļūt par galvotāju manam kredītam. Vai ir kāds likuma punkts, kas nosaka, ka šādā situācijā ir iespējams iztikt bez galvotāja? Jau iepriekš paldies par atbildi!

A
atbild:
25. februārī, 2016
Laura Studente
LV portālam
Studiju un zinātnes administrācija
Evija Jauja, vecākā referente

MK noteikumi Nr.220 "Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu" nosaka, ka kredītam ir nepieciešams nodrošinājums jeb galvojums.

Studiju un zinātnes administrācijas vecākā referente Evija Jauja norāda: šis jautājums attiecas uz līgumslēdzēju pusēm, tātad kredīta ņēmējs un attiecīgā banka risina šo jautājumu noslēgtā kredītlīguma ietvaros un saskaņā ar MK noteikumiem Nr.220, un ievērojot Latvijā spēkā esošos normatīvos aktus.

Tāpēc ieteicams sazināties ar banku un pārrunāt iespējamo situācijas risinājumu.