Īrnieka vienošanās ar izīrētāju ir prettiesiska, un tai nav seku

J
jautā:
31. janvārī, 2015
Līga

27.p. Dzīvojamās telpas īrniekam ir tiesības, ja līdzēji nav norunājuši citādi un ja tam piekrīt visi īrnieka pilngadīgie ģimenes locekļi, jebkurā laikā izbeigt dzīvojamās telpas īres līgumu, par to mēnesi iepriekš rakstveidā brīdinot izīrētāju. Un kas notiek gadījumā, ja īrnieks nav pajautājis pilngadīgajiem ģimenes locekļiem, vai viņi piekrīt, bet lauž īres līgumu, jo par to tiek piedāvāta kompensācija. Kāda ir izīrētāja atbildība un kāds likums nosaka, ka izīrētājam bija jāpārliecinās, ka saņemta piekrišana no ģimenes locekļiem?

A
atbild:
12. februārī, 2015
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

Kā jautājumā jau pareizi norādīts, tad atbilstoši likuma „Par dzīvojamo telpu īri” 27.pantam īrnieks nevar vienpersoniski izbeigt dzīvojamās telpas īres līgumu bez pārējiem pilngadīgajiem ģimenes locekļiem.

Šāda īrnieka vienošanās ar izīrētāju ir prettiesiska, un tai nav seku. Proti, īrnieka ģimenes locekļi var turpināt tur dzīvot, veicot visus maksājumus, bet izīrētājs viņus var izlikt tikai tiesas ceļā.