Parāds nav šķērslis īpašuma pārdošanai un nostiprināšanai zemesgrāmatā

J
jautā:
28. novembrī, 2014
Z.DŽ.Rapa

Vai apsaimniekotāja (SIA) izziņā uzrādītais parāds par apsaimniekošanu ir uzskatāms par parādu bez spēkā esoša tiesas nolēmuma, lai kavētu pirkuma līguma slēgšanu nekustamā īpašuma ierakstam zemesgrāmatā, neuzrādot konkrētu šī īpašuma tiesiski iegūto nosaukumu (dzīvoklis, mākslinieku darbnīca vai neapdzīvojamā telpa)? Paldies.

A
atbild:
05. decembrī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Kā skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, apsaimniekošanas SIA izdotā izziņa ir tikai apsaimniekotāja viedoklis par parāda summu, kam dzīvokļa īpašnieks var piekrist un var nepiekrist. Ja persona, kurai parāds noteikts, klusē, tad tā uzskatāma par piekrišanu un parāda atzīšanu. Taču dzīvokļa īpašnieks var parādam nepiekrist, ierakstītā vēstulē pieprasīt, lai sīki tiktu atšifrētas visas maksājumu pozīcijas, kas veido parādu. Tā veidojas strīds par parāda summu, kas agrāk vai vēlāk varētu tikt skatīts tiesā.

Taču šāds parāds nav šķērslis pirkuma līguma slēgšanai un īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā.