TĒMA: Drošība

Kļūdu labošanas kārtību nosaka likums

J
jautā:
27. augustā, 2014
laima

Labdien! Man ir jautājums. Man pašvaldības policija sastādina protokolu, un pārvaldes priekšnieks pieņēma lēmumu, kurā neprecīzi divas reizes norādīja pārkāpuma vietas adresi. Policijas priekšnieks savā lēmumā šo kļūdu atrunāja un laboja, norādot, ka lietas materiālos ir konstatējama patiesā pārkāpuma izdarīšanas adrese. Jautājums, vai bez manas klātbūtnes policijas priekšnieks bija tiesīgs labot iepriekš pieņemtajā lēmumā adresi, izdarot iepriekš izdotajā lēmumā izmaiņas? Bet mani neviens ar šīm izmaiņām neiepazīstināja. Paldies!

A
atbild:
12. septembrī, 2014
Valsts policija
Zane Arāja, sabiedrisko attiecību speciāliste

Šajā situācijā pārkāpumi nav  pieļauti, uz ko norāda Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa  278.1pants „Prettiesisku lēmumu atcelšana un kļūdu labošana”:

„Institūcija (amatpersona), kura pieņēmusi lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā, pēc savas iniciatīvas vai pēc administratīvā pārkāpuma lietas dalībnieka lūguma var izlabot lēmumā pārrakstīšanās vai matemātiskā aprēķina kļūdas, ja tas nemaina lēmuma būtību.”