Lasīšanai: 1 minūte

Mazbērnam nav tiesību saņemt mantojumu

J
jautā:
14. jūlijā, 2014
Kristiana

Labdien! Uz mirušā tēva mantojumu vēlas pieteikties viena no viņa abām meitām. Vai tās meitas vietā, kura nevēlas uz mantojumu pieteikties, uz šo mantojumu var pieteikties viņas pilngadīgais bērns? Vai arī šajā gadījumā mantojums būs tikai vienai no māsām? Ja kaut kādas tiesības ir mirušā mazbērnam, vai viņam jārēķinās ar lielākiem izdevumiem, kārtojot mantojuma procesus?

A
atbild:
15. jūlijā, 2014
Latvijas Notariāts
Dita Reliņa, Zvērinātu notāru padomes Juridiskās nodaļas vadītāja

Nē, mazbērnam nav tiesību saņemt mantojumu. Šajā gadījumā visu mantos līdzmantiniece – tā mantojuma atstājēja meita, kura ir pieteikusies uz mantojumu. To noteic Civillikuma 406.panta pirmā daļa, saskaņā ar kuru "ja kādā šķirā atkrīt pirms citiem aicinātais mantinieks, tad mantojums pāriet uz viņa līdzmantiniekiem, kuriem ir tāda pati mantojuma tiesība".