Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Daudzdzīvokļu mājas videonovērošanai jāsaņem īpašnieku pilnvarojums

J
jautā:
25. jūnijā, 2014
Sergejs Poļežajevs

Videonovērošana kopīpašumā (daudzdzīvokļu māja). Vai apsaimniekotājs var uzstādīt videonovērošanu mājas koplietošnas telpās ar ierakstu bez kopīpašnieku atļaujas?

A
atbild:
13. augustā, 2014

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 10.panta 2.punkts nosaka, ka mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu (turpmāk – pārvaldīšanas līgums).

Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā, tai skaitā attiecībā uz videonovērošanu.

Ja dzīvojamās mājas īpašnieki pārvaldnieku nav pilnvarojuši videonovērošanas veikšanai, lai nodrošinātu īpašuma aizsardzību, nepastāv tiesiskais pamats šādai personas datu apstrādei.