Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ekonomika

Zemes noma no pašvaldības ar tiesībām izpirkt

J
jautā:
16. janvārī, 2014
Jeļena Pavītola

Labdien! Man interesē tāds jautājums. Vai uz doto brīdi ir iespējams noslēgt zemes nomas līgumu ar pašvaldību ar zemes izpirkšanas tiesībām?

A
atbild:
20. janvārī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Precīzai atbildei nepieciešama papildu informācija – tieši kāda veida zemi ir iecerēts nomāt. Zemēm ir vairākas kategorijas, un katrai no tām ir atšķirīgs regulējums atsavināšanai. Piemēram, ir pašvaldības īpašumā esoša zeme, pašvaldībai piekritīgai zeme, valsts rezerves zemes fondā esoša zeme. Lai noskaidrotu konkrēto situāciju, jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā.