Lasīšanai: 1 minūte

Par uzturlīdzekļiem, ja nepilngadīgs bērns paralēli mācībām strādā

J
jautā:
22. martā, 2024
Anna

Labdien! Lūdzu, palīdziet ar atbildi uz šo jautājumu. 16 gadus vecs bērns mācās 10. klasē tālmācībā. Viņš saņem uzturlīdzekļus no valsts. Vai bērnam ir tiesības strādāt mācību gada laikā? Ja viņam ir tiesības strādāt, vai viņam valsts turpinās izmaksāt uzturlīdzekļus?

A
atbild:
23. aprīlī, 2024

Saskaņā ar Civillikuma 177. panta pirmo daļu līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā norāda: uzturlīdzekļi no Uzturlīdzekļu garantiju fonda tiek izmaksāti tam vecākam, kura aprūpē atrodas bērns, nevis pašam bērnam. Vienlaikus netiek vērtēti bērna ienākumi, jo līdz bērna pilngadības sasniegšanai vecākiem ir pienākums nodrošināt bērna uzturēšanu neatkarīgi no bērna mantiskā stāvokļa un ienākumiem.