Kas nepieciešams, lai cilvēks ar II grupas invaliditāti varētu pretendēt uz sociālo dzīvokli Rīgā

J
jautā:
17. janvārī, 2024
Edīte

Labdien!
Vai, dzīvojot citas pilsētas sociālajā dzīvoklī, ir iespējams pārcelties uz Rīgu un saņemt sociālo dzīvokli?
Esmu II grupas invalīds, kuram noteikta mūža aprūpe.

A
atbild:
31. janvārī, 2024
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Rīgas pašvaldība palīdzību sociālā dzīvokļa izīrēšanā sniedz saskaņā ar likuma “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” nosacījumiem.

Persona ar I vai II grupas invaliditāti var pretendēt uz iepriekš minētās palīdzības saņemšanu, ja:

  • viņas dzīvesvieta ir deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā (likuma 4. panta pirmā daļa);
  • šī persona ir atsevišķi dzīvojoša un viņas ienākumu līmenis atbilst maznodrošinātas mājsaimniecības statusam (likuma 21.6 panta pirmās daļas 2. punkts).

Lēmumu par personas tiesībām būt reģistrētai palīdzības saņemšanai sociālā dzīvokļa izīrēšanai pieņem pašvaldības Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes komisija personu reģistrācijai palīdzības saņemšanai.

Iesnieguma veidlapa (pirmā veidlapa no saraksta) par reģistrāciju palīdzības saņemšanai sociālā dzīvokļa izīrēšanai pieejama departamenta oficiālajā tīmekļvietnē.

Iesniegumu var iesniegt elektroniski:

  • izmantojot e-adreses pakalpojumu tīmekļvietnē latvija.lv vai parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pasta adresi dmv@riga.lv.

Iesniegumu klātienē var iesniegt Rīgas Apkaimju iedzīvotāju klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 49/53, 1. stāvā, vai citā personai tuvāk pieejamajā klientu apkalpošanas centrā ar norādi “Rīgas valstspilsētas pašvaldības Mājokļu un vides departamentam”.

Pašvaldības Mājokļu un vides departamenta informatīvais tālrunis: 67474700.

Maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noformēšanai personai jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā, tālruņa numurs uzziņām: 67105048 vai 25770080.

Personai, kura reģistrēta sociālā dzīvokļa izīrēšanai, īres piedāvājums par neizīrētu sociālo dzīvokli tiek izteikts palīdzības saņemšanas reģistrā noteiktās reģistrācijas secībā. Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 141 “Par reģistrācijas un palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā” 15.3. apakšpunkts nosaka gadījumus, kad persona ar I grupas invaliditāti vai persona, kura sasniegusi 75 gadu vecumu, var pretendēt uz ārpuskārtas palīdzības saņemšanu sociālā dzīvokļa izīrēšanā.