TĒMA: Tieslietas

Kas ir atbildīgs par bērna aprūpi, ja vienīgajam vecākam piespriež cietumsodu

J
jautā:
07. decembrī, 2023
Māris

Kas ir atbildīgs par bērna aprūpi gadījumā, kad tiesa vienīgajam bērna vecākam piespriež divu mēnešu cietumsodu? Man tika liegta lietas pārsūdzēšana, jo portālā e-lieta.lv bija notikusi kļūme, kā rezultātā neredzēju lietas materiālus. Šobrīd ir beidzies pārsūdzēšanas laiks, un tiesnese to ņem vērā.

A
atbild:
29. decembrī, 2023

Kamēr vecākam nav pārtrauktas aizgādības tiesības, viņš ir atbildīgs par bērna aprūpi, LV portālam norāda Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesa. Tomēr, ņemot vērā aprakstītos apstākļus, bērna aprūpes jautājumu iespējams risināt ar pilnvarojumu. Vienīgajam vecākam vai nu pirms cietumsoda izciešanas, vai tā laikā (piemēram, izmantojot notāru attālinātos pakalpojumus) jāpilnvaro persona, kura noteiktu laiku būs tiesīga risināt ar bērna aprūpi saistītos jautājumus, tai skaitā par ārsta apmeklējumu, pārstāvniecību skolā u. c. Ja vecākam nav zināma neviena persona, kura varētu uzņemties rūpes par bērnu vecākam piespriestā cietumsoda laikā, jāinformē bāriņtiesa, kas lems par aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākam, un bērns nokļūs ārpusģimenes aprūpē, piemēram, pie aizbildņa vai audžuģimenē. Aizgādības tiesības var tikt pārtrauktas uz noteiktu laiku un atjaunotas, ja pārtraukšanas iemesli ir zuduši.