Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz blakusdarbu

J
jautā:
02. novembrī, 2023
Inta

Labdien! Šobrīd esmu atvaļinājumā. Vai atvaļinājuma laikā man ir tiesības noslēgt darba līgumu un iet strādāt citā uzņēmumā?

A
atbild:
10. novembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka tiesības uz blakusdarbu vai tā ierobežojumiem (iespēju vai liegumu strādāt vairākās darbavietās) regulē Darba likuma 91. un 92. pants.

Darbiniekam ir tiesības slēgt darba līgumu ar vairākiem darba devējiem vai tikt citādi nodarbinātam, ja darba līgumā vai darba koplīgumā nav noteikts citādi.

Tādējādi, ja jūsu darba līgumā nav noteikts ierobežojums uz blakusdarbu, jūs varat slēgt darba līgumu ar citu darba devēju un strādāt. Jāpiebilst, ka tiesības uz atvaļinājumu ir noteiktas ar likumu, lai nodrošinātu darbiniekam iespēju atpūsties un atjaunot spēkus jaunam darba cēlienam.