TĒMA: Finanses

Vai bankas karte ir obligāta

J
jautā:
03. septembrī, 2021
Olga

Labdien! Vai banka var uzspiest klientam obligātu kredītkarti ar nosacījumu tad sniegt labākus maksājuma noteikumus lielākai kreditēšanai (pieņemsim, hipotekārajam kredītam). Attiecīgi, ja klients piekrīt, tad kredītkarte tiek uzspiesta kā obligāta visas kreditēšanas periodā.

A
atbild:
13. septembrī, 2021
Finanšu nozares asociācija
Lauma Brūvere, komunikācijas speciāliste

Veidojot un piedāvājot pakalpojumu komplektus, banka var noteikt, ka klientam ir jāaktivizē kāds no piedāvātajiem pakalpojumu komplektiem, lai saņemtu šos pakalpojumus. Ar nosacījumiem varat iepazīties konkrētās kredītiestādes noteikumos. Bankā, kura jūs interesē vai kuras kliente esat, iespējams noskaidrot, kādā gadījumā un ar kādiem nosacījumiem varat neizmantot kredītkarti vai to slēgt.

Arī Finanšu nozares asociācijas komunikācijas vadītāja Sabīne Spurķe norāda, ka bankās ir iespēja saņemt izdevīgāku likmi, ja klients izvēlas kādu maksājumu produktu/maksājumu karti vai izmanto vēl kādus citus finanšu pakalpojumus. Šādi piedāvājumi ir katras bankas cenu politika, bet izvēle paliek klientu ziņā.

To nekādā gadījumā nevar saukt par uzspiešanu.