Lasīšanai: 1 minūte

Mantošanas tiesības nosaka Civillikums

J
jautā:
12. septembrī, 2012
Marta Pušpure

Tēva kopējs īpašums-dzīvoklis reģistrēts Zemes grāmatā ar sievu (ne manu māti) uz līdzīgām daļām.  Vai man ir tiesības uz pilnu tēva īpasuma daļu?

A
atbild:
14. septembrī, 2012
Lidija Dārziņa
LV portāls

Civillikums nosaka: neatraidāmie mantinieki ir pārdzīvojušais laulātais un bērni. Ja ir radusies dzīves situācija, kurā jārisina šāds jautājums, tad ir jādodas pie notāra, jo tiesības uz mantojumu (ja par to ir runa) un tā sadali nosaka faktoru kopums konkrētā situācijā.