Par braukšanu alkohola reibumā soda bargi

J
jautā:
08. novembrī, 2016
Samanta

Labdien! Vēlējos uzzināt, kāds sods man draud par braukšanu dzērumā 1,6 promiles bez tiesībām (tikai baltās ir). Policisti teikuši, ka naudas soda nebūs, bet būs krimināllieta un piespiedu darbi, kā arī liegums iegūt tiesības divus vai trīs gadus. Mācos 12. klasē, dzīvoju ar vecākiem, man 18 gadi. Paldies!

A
atbild:
16. novembrī, 2016
Valsts policija
Simona Grāvīte, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Krimināllikuma 262. pants "Transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē" nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un, ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.