viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

„Jurista Vārds” aicina uz lasītāju un autoru forumu


LV portāls
09.11.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +5
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +5 -0

„Latvijas Vēstneša” specializētajam žurnālam „Jurista Vārds” šonedēļ klajā nācis 1000. numurs. Par godu šim notikumam jau rīt norisināsies viens no vērienīgākajiem šī gada notikumiem tieslietu nozarē – žurnāla „Jurista Vārds” lasītāju un autoru forums „Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi uz valsts otrās simtgades sliekšņa”.

Diskusija tiks veltīta iespējami plašam skatījumam uz Latvijas tiesiskās sistēmas perspektīvām mūsu valsts otrajā simtgadē. Pasākumu ar uzrunu atklās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, un tajā piedalīsies autoritatīvi un vadoši Latvijas tiesiskās sistēmas pārstāvji, tostarp amatpersonas. "Jurista Vārda" autoru un lasītāju forumam izvēlēti trīs tēmu loki, kas šobrīd šķiet sevišķi aktuāli:

 • tiesiskās sistēmas efektivitāte un nākotnes ideālā tiesu sistēma;
 • tieslietu un ekonomikas mijiedarbība;
 • jurista izglītība un jurista darbs digitālajā laikmetā.

Ar pilnu konferences programmu var iepazīties šeit.

Forums notiks rīt, 10. novembrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, un tajā piedalīties aicināti visi interesenti.  Pasākumam ir jāpiesakās, aizpildot anketu.

Jāpiezīmē, ka "Jurista Vārda" lasītāju un autoru forums veltīts žurnāla 1000. laidiena iznākšanai, kas ir vērā ņemams fakts Latvijas preses vēsturē, pārspējot līdzšinējos latviešu juridiskā preses izdevuma sasniegumus. Jubilejas laidiens publicēts uz 144 lapaspusēm, tādējādi tas ir 4–5 reizes biezāks nekā parasti. Tas iecerēts kā spogulis situācijai, kādā Latvijas tiesiskā sistēma atrodas uz valsts otrās simtgades sliekšņa. 

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: "Žurnāla 1000. laidiens – tā ir pieredze, ko 22 gadu garumā "Jurista Vārda" komanda ir ieguvusi juridiskās domas veidošanā Latvijā. No tematiskās lappuses 1995. gadā un laikraksta "Latvijas Vēstnesis" pielikuma 2000. gadā līdz patstāvīgam juridiskam preses izdevumam jau kopš 2003. gada. Šajā laikā žurnāla lappusēs ir atspoguļoti būtiskākie notikumi tieslietās, vienlaikus tas ir kalpojis kā platforma komentāriem un viedokļiem, tādējādi veicinot Latvijas juridiskās domas attīstību un daudziem palīdzot veidot izpratni par tiesisku valsti."

"„Jurista Vārda” 1000. laidiens ir vēsturisks, jo pārspēj līdzšinējos latviešu juridiskā preses izdevuma sasniegumus."

"Jurista Vārda" galvenā redaktore Dina Gailīte tūkstošā numura laidienā atskatās vēsturē, minot interesantus faktus par juridisko izdevumu līkločiem Latvijā, sākot pat ar 1880. gadu. Bet saistībā ar "Jurista Vārdu" D. Gailīte uzteic tā pamatlicēju – Latvijas Republikas oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" galveno redaktoru Oskaru Gertu, kurš 1995. gadā laikrakstā izveidoja rubriku "Jurista Vārds", darbu pie tās uzticot tieslietu redaktorei Ritai Belousovai. Rubrika pakāpeniski kļuva par laikraksta pielikumu, bet 2002. gadā – par patstāvīgu preses izdevumu.

"Jurista Vārds" var lepoties ne vien ar apjomīgu datubāzi, kurā uzkrāti daudzi tūkstoši publikāciju, bet papildus tam "Jurista Vārda" elektroniskais arhīvs ir lielākā Latvijas tiesību piemērotājiem pieejamā tiesību doktrīnas krātuve. Tāpat izdevums, protams, kalpo arī kā juristu tālākizglītības rīks un aktuālās informācijas apmaiņas platforma par norisēm tieslietu sistēmā.

"Jurista Vārda" lasītāju un autoru forums "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi valsts otrajā simtgadē" ir pirmā Latvijas juristu klātienes tikšanās, kuras mērķis ir šāda tiesībpolitiska domu apmaiņa, uz ko laipni tiek aicināti visi Latvijas tiesībnieki, kas vēlas piedalīties sarunā par mūsu valsts tiesiskās sistēmas nākotni!

Žurnāla laidiens Nr. 1000 pie lasītājiem nonāca jau 7. novembrī. Žurnāla elektroniskā versija pieejama "Jurista Vārda" mājaslapā.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'Latvijas Vēstnesis  

  Ieteikt:  +5
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums mediācija diaspora izsole izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti