Maksas pakalpojumu cenas augstskolas nosaka pašas

J
jautā:
23. maijā, 2011
Mihails

Vienā no Latvijas augstskolām, kas ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotības iestāde, ir ļoti augstas cenas noslēguma darbu aizstāvēšanai tiem studentiem, kas noslēguma darbu nepaspēja izstrādāt un aizstāvēt pēdējā semestra laikā. Ņemot vērā to, ka par noslēguma darba vadītāju var būt arī cilvēks, kas nav šīs augstskolas darbinieks, augstskolas faktiskās izmaksas pakalpojuma nodrošināšanai ir vairākkārt zemākas par šo summu.
Citās IZM padotībā esošajās augstskolās cenas par analoģiskajiem pakalpojumiem ir vairākkārt zemākas. Vai studentiem ir iespējas panākt taisnīgāku cenu (vismaz turpmākajiem gadiem), ja augstskolas vadība tam nepiekrīt? Vai kādi normatīvie akti vai IZM rīkojumi regulē maksas pakalpojumu cenas valsts augstskolās, vai arī tās ir vienīgi augstskolas vadības ziņā?

A
atbild:
20. jūnijā, 2011
Aija Cālīte
LV portāls

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļas darbinieces paskaidroja, ka maksas pakalpojumu cenas nosaka pati augstskola saskaņā ar augstskolas iekšējiem normatīvajiem aktiem. Tos parasti apstiprina Senāts, kura sastāvā ir arī studējošo pārstāvji. Šos jautājumus var apspriest arī studējošo pašpārvalde, visu studējošo vārdā vēršoties pie augstskolas vadības ar saviem priekšlikumiem.

Tāpat studējošajiem ir arī tiesības vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā (kontaktinformācija mājaslapā www.ikvd.gov.lv ), lūdzot izvērtēt noteikto izcenojumu pamatotību.