Par uzturlīdzekļu summas samazināšanu

J
jautā:
12. augustā, 2014
Tereze

Labvakar! Vai bērna tēvs var panākt, ka tiesa samazina uzturlīdzekļu summu, ja es pieprasu bērnam pienākošo minimumu, t.i. 80 eiro? Paldies!

A
atbild:
14. augustā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Civillikuma 179.panta piektā daļa noteic katram no vecākiem pienākumu nodrošināt katram savam bērnam minimālo uzturlīdzekļu apmēru, kādu noteicis Ministru kabinets, neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa. Pat ja bērna tēvam nav ienākumu, viņa pienākums uzturēt bērnu nezūd un mazāk par valstī noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru tiesa noteikt nevar

Saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 15.janvāra noteikumiem Nr.37 „Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru” minimālo uzturlīdzekļu apmēru nosaka, ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēnešalgu un bērna vecumu. Uz šo brīdi tie ir 80 eiro mēnesī, ja bērns ir jaunāks par 7 gadiem, savukārt bērnam no 7 gadu vecuma līdz pilngadībai ir jānodrošina 96 eiro mēnesī.