Labāk vairāk brīdinājumu, nekā par maz

J
jautā:
10. jūlijā, 2014
Inta Drēviņa

Labdien. Esmu mājas vecākais. Viens no dzīvokļu īpašniekiem bez atļaujas ieņēmis divus pagrabus. Notika kopsapulce, uz kuru viņš neieradās. Sapulce nolēma (100%), ka viņam jāatbrīvo pagrabs 2 nedēļu laikā. Tika nosūtīta ierakstīta vēstule ar izrakstu no protokola. Kā pareizi rīkoties un noformēt atslēgas noņemšanu otram pagrabam? Paldies.

A
atbild:
16. jūlijā, 2014

Šajā lietā pats galvenais – ir jābūt dzīvokļu īpašnieku lēmumam par pagraba telpas atbrīvošanu. Tas, kurš aizņēmis divus pagrabus, ir rīkojies nelikumīgi. Taču, lai viss notiktu nevainojami, papildus minētās vēstules nosūtīšanai iesaku veikt šādas darbības:

  • nosūtīt vēstuli, kurā, atsaucoties uz konkrētu iedzīvotāju lēmumu, izteikta prasība līdz noteiktam datumam atbrīvot patvaļīgi aizņemto kopīpašuma platību;
  • ja pienācis noteiktais datums un telpa nav atbrīvota, jānosūta vēl viena vēstule (normatīvajos aktos šādas darbības nav regulētas, bet es vados no tiesu izpildītāju prakses, izliekot personas no dzīvojamās platības) ar aktu, ka iepriekš noteiktajā datumā pretēji dzīvokļu īpašnieku nolemtajam un prasītajam telpa nav atbrīvota un ar brīdinājumu – ja līdz vēlreiz noteiktam datumam atslēgas netiks noņemtas, tad tās tiks noņemtas un telpa no tajā esošajām mantām atbrīvota;
  • ja arī tad pagrabtelpa nav atbrīvota, Jūs to drīkstat izdarīt, taču atkal sastādot aktu par to, ka atslēgas ir noņemtas un nelikumīgi aizņemtā telpa atbrīvota;
  • ja pagrabā ir kaut cik vērtīgas lietas, tad atkal jānosūta vēstule, ka līdz noteiktam datumam izliktās mantas ir jāsavāc, citādi tās tiks utilizētas.

Jāteic, ka normatīvajos aktos nav šādiem gadījumiem precīzi noteikta regulējuma. Taču pamatprincips ir viens: par rīcību ar kopīpašumu izlemj dzīvokļu īpašnieki.