Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Laulību par neesošu atzīst tikai tiesa

J
jautā:
18. jūnijā, 2014
Olga

Labdien. Sakiet, lūdzu, ja ar administratīvās lietas spriedumu tiek konstatēta fiktīva laulība - tā automātiski tiek atzīta par neesošu vai ir jāsāk uz šī sprieduma pamata civilprocess par laulības atzīšanu par neesošu?

A
atbild:
20. jūnijā, 2014
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Jebkurā gadījumā laulību par neesošu var atzīt vienīgi civilprocesa kārtībā atbilstoši Civilprocesa likuma 29.nodaļas noteikumiem. Administratīvajā procesā konstatēto attiecībā uz dažādiem būtiskiem faktiem un apstākļiem var izmantot kā pierādījumu.