neatbildētie jautājumi Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32472
Lasīšanai: 2 minūtes
J
jautā:
20. aprīlī, 2024
Aiga

Labdien, ir neskaidrs jautājums par mantošanas kārtību. Nesen nomira tētis, mantojumā palika 2 istabu dzīvoklis, kurā palika dzīvot tēta sieva. Dzīvokli tētis nopirka 1999.gadā, apprecējās 2002.gadā, kas nozīmē, ka dzīvoklis nav kopīpašums, jo iegādāts tikai par tēta līdzekļiem un pirms šīs laulības. Tēta sieva jau ir nokārtojusi zemesgrāmatu uz pusi īpašuma. Cik tas ir likumīgi? Mums tēta sieva paziņoja, ka puse īpašuma viņai pienākoties automātiski, kā arī daļa no otras īpašuma daļas. Tētim no 1.laulības ir divas meitas - mēs ar māsu un dēls no 2.laulības, 3.laulībā kopīgu bērnu nav. Mēs ar māsu esam kategoriski pret šādu īpašuma sadali, jo uzskatām,ka jādala viss īpašums 4 daļās: 3 bērniem un sievai. Kā likums paredz īpašuma sadali šajā situācijā? Vai mums, sākot kārtot mantojuma lietas pie notāra, ir tiesības sniegt pretenziju vai iesniegumu, ka nepiekrītam šādam īpašuma dalījumam? Testament, kurš paredzētu citādāku īpašuma sadali, nav atstāts. Paldies par atbildi!

A
atbild:

JŪSU JAUTĀJUMS IR SEKMĪGI IESNIEGTS! PAŠLAIK TIEK SAGATAVOTA ATBILDE.