TĒMA: Ģimene

Paternitātes pieņēmumu var apstrīdēt tiesā, veicot DNS

J
jautā:
21. novembrī, 2013
valdis skutelis

Ar sievu esam šķīrušies, mums ir bērns, bērnam 13 gadi. Tagad sieva iesniedza mani uz uzturlīdzekļu piedziņu. Bērns nav manējais, visi termiņi, lai atteiktos no bērna, ir pagājuši. Kāds šai problēmai būtu risinājums?

A
atbild:
26. novembrī, 2013
Solvita Cīrule
juriste

Apraksts vedina domāt, ka vīrietis bērna dzimšanas apliecībā kā bērna tēvs ierakstīts pēc paternitātes pieņēmuma.

Civillikuma 149.pants nosaka, ka paternitātes pieņēmumu bērna mātes vīrs var apstrīdēt divu gadu laikā no dienas, kad viņš uzzināja, ka bērns nav cēlies no viņa. Tādas pašas tiesības apstrīdēt paternitātes pieņēmumu ir bērna mātei.

Tas nozīmē, ka vīrietim ir jātaisa DNS analīzes. Ja analīžu rezultāti apliecinās, ka bērns nav cēlies no viņa, jāsniedz prasība tiesā par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu. Šajā gadījumā divu gadu termiņš sākas no brīža, kad būs saņemti DNS analīžu rezultāti.