Lasīšanai: 1 minūte

Vai var pārdot dzīvokli, par kuru maksā hipotekāro kredītu

J
jautā:
17. aprīlī, 2024
Lana

Vai ir iespējams pārdot dzīvokli, par kuru vēl tiek maksāts hipotekārais kredīts? Vai ir iespējams šādu dzīvokli samainīt pret citu?

A
atbild:
22. aprīlī, 2024
Finanšu nozares asociācija
Ainars Balcers, Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs, “Swedbank” Hipotekārās kreditēšanas atbalsta daļas vadītājs Baltijā

Jā, var pārdot dzīvokli, par kuru joprojām tiek maksāts hipotekārais kredīts. Šajā gadījumā jāvēršas pie bankas, jāsaņem piekrišana pārdošanai un jāvienojas par pārdošanas nosacījumiem.

Parasti no līdzekļiem, kas iegūti pārdošanā, tiek dzēsts kredīta atlikums, un pārējie līdzekļi, ja tādi ir, paliek dzīvokļa pārdevējam. Banku rīcībā ir arī piedāvājumi, kas paredzēti gadījumiem, kad ir plānots mainīt mājokli. Detalizētu informāciju par to var iegūt, sazinoties ar banku, kā arī bankas mājaslapā.