Lasīšanai: 1 minūte

Vai var tiesā pieprasīt otram vecākam maksāt uzturlīdzekļus, ja tos saņem no UGF

J
jautā:
21. martā, 2024
Dina

Labdien! Vai, saņemot uzturlīdzekļus no UGF, drīkstu vērsties tiesā ar prasību pret otru vecāku par valstī noteikto uzturlīdzekļu piedziņu?

A
atbild:
19. aprīlī, 2024

Jūs varat vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par uzturlīdzekļu piedziņu bērna uzturam.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācijā paskaidro: tiklīdz spēkā stāsies tiesas nolēmums par uzturlīdzekļu piedziņu, fonda administrācija izbeigs uzturlīdzekļu izmaksu administratīvā procesa kārtībā. Ja vecāks tiesas nolēmumu labprātīgi nepildīs, varēsiet vērsties pie zvērināta tiesu izpildītāja ar lūgumu par sprieduma piespiedu izpildi. Ja no vecāka netiks piedzīti uzturlīdzekļi vismaz tādā apmērā, kāds tiek izmaksāts no UGF, tad jums būs tiesības no jauna vērsties fonda administrācijā ar iesniegumu par uzturlīdzekļu izmaksu valsts garantētajā apmērā.