Kā var lauzt līgumu par elektroenerģiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. oktobrī, 2022
Ieva

Labdien! Vēlos uzzināt par līguma laušanu. Konkrētāk – no 2022. gada 1. novembra stāsies spēkā cits “Elektrum” tarifs, kur par līguma laušanu jāmaksā 90 eiro. Ja vēlos pāriet pie cita elektrības sniedzēja, vai varu pilnībā atteikties no šī līguma (īpašums nav mans, un izīrētājs vēlas pieslēgt elektrību uz sava vārda, un man vairs nav kur to izmantot)? Vai ir jāmaksā sods par līguma laušanu?

A
atbild:
28. oktobrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls
AS "Latvenergo"
Andris Siksnis, Komunikāciju direktors

Neredzot līgumu, ir ļoti sarežģīti konkrēti atbildēt.

Vispārīgi – vairums “Elektrum” produktu (“Elektrum” Ekonomiskais, Izdevīgais, Dinamiskais, Universālais) ir ar beztermiņa līguma nosacījumiem, kas paredz iespēju pārskatīt cenu līdz divām reizēm gada laikā, vienlaikus nodrošinot klientiem iespēju lauzt līgumu bez papildu maksas. Līgumu laušanas maksa iekļauta tikai tajos produktu līgumos, kas tiek slēgti uz noteiktu periodu.

Ņemot līdzi visus dokumentus, ieteiktu konsultēties ar kvalificētu juristu vai zvērinātu advokātu.