Pirts un pirmās grupas ēka

J
jautā:
18. maijā, 2020
Zaiga

Labdien! Plānojam iegādāties pirti ar vienu stāvu un bēniņiem. Pieteicāmies Būvniecības informācijas sistēmā, bet tur norāda, ka ēka ir divstāvu un līdz ar to 2. grupas ēka. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 340 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 211-15 “Dzīvojamās ēkas”” bēniņus stāvu skaitā neieskaita. Līdz ar to man nav skaidrs, kādēļ pirtiņa nav 1. grupas ēka, jo saskaņā ar iepriekš minētajiem noteikumiem tai ir tikai viens stāvs. Vai varētu precizēt, pēc kādiem noteikumiem plānotā pirtiņa ir 2. grupas ēka?

A
atbild:
20. maijā, 2020
Būvniecības valsts kontroles birojs
Elīna Balgalve, Sabiedrisko attiecību sektora sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja plāno iegādāties pirti ar vienu stāvu un bēniņiem, tad atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” tā ir 1. grupas ēka – atsevišķa rūpnieciski izgatavota vienstāva ēka ar apbūves laukumu līdz 60 m2, arī konteinertipa ēka vai būvizstrādājums, izņemot ēku, kurā tiek izvietota bīstamā iekārta. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 48 “Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumi” ēkas bēniņus kadastrāli neuzmēra.

Ēkas stāvu skaitu Būvniecības informācijas sistēmā ievada ierosinātājs.

Lai precizētu informāciju par sevi interesējošo jautājumu, iespējams zvanīt uz BIS atbalsta tālruni 62004010.