Lasīšanai: 1 minūte

Maznodrošinātā statusam par ienākumu neuzskata 343 eiro uzkrājumu

J
jautā:
15. aprīlī, 2024
Alfrēds

Vai maznodrošinātas personas statusu vientuļam pensionāram var atteikt tādēļ, ka bankas kontā ir vairāk nekā 313 eiro? Lasīju, ka konta limits šim statusam ir 20 000 eiro.

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 5. panta otro daļu sociālais dienests izvērtē mājsaimniecības materiālos resursus.

Mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanas, trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noteikšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumi Nr. 809 “Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu”.

Lai būtu tiesības uz maznodrošinātā statusu, kā ienākums netiek vērtēts naudas līdzekļu uzkrājums – vienas personas mājsaimniecībā  tie ir 343 eiro.