Sociālās palīdzības sniegšanai par īpašumu neuzskata uzņēmumu, kura darbība ir ierobežota

J
jautā:
21. martā, 2024
Palīdzu.

Labdien! Uz personas vārda, kura vērsās sociālajā dienestā pēc sociālās palīdzības, ir reģistrēta SIA (sabiedrība ar ierobežotu atbildību). Sociālā palīdzība tika atteikta, to pamatojot ar SIA esamību. Vēlos saprast, kurš likums vai MK noteikumi paredz, ka šādā situācijā palīdzība nepienākas, jo pašrocīgi šādu informāciju atrast neizdodas.

A
atbild:
25. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai piešķirtu sociālo palīdzību, sociālais dienests vērtē mājsaimniecības materiālo situāciju, atbilstoši tai nosakot trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. pantā uzskaitīts, kādus naudas līdzekļus neuzskata par ienākumiem un kādus īpašumus neņem vērā.

Par īpašumu neuzskata kapitāla daļas vai īpašumus, kam uzlikts tiesu izpildītāja vai citas kompetentās institūcijas liegums ar to rīkoties vai kas atrodas atbrīvošanas no parādsaistībām, maksātnespējas vai likvidācijas procesā, vai no kā pēdējo triju mēnešu periodā nav gūti ienākumi saimnieciskās darbības apturēšanas dēļ.

Ja jums pieder uzņēmums un tam nav liegts darboties, tas ir pamats sociālās palīdzības atteikumam.