viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Infografika: Kā rīkoties, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums  1


Linda Balode, LV portāls; Aiga Dambe, LV portāls
27.11.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +6
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +6 -0

Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, cilvēka dzīvībai svarīga ir katra sekunde. Diemžēl nereti ir situācijas, kad aculiecinieki izvēlas filmēt un fotografēt, nosūtot materiālus plašsaziņas līdzekļiem, nevis par negadījumu informēt atbildīgos drošības dienestus. Tā nedrīkst būt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) un Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) nule kā ir noslēdzis informatīvo kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem atgādināja, kāda ir pareiza rīcība pēc ceļu satiksmes negadījuma (CSNg), proti, ka ir jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, nevis jāfotografē vai jāfilmē, un to, ka ugunsdzēsības aparātam ir jābūt katrā automašīnā.

VP ir tā institūcija, kuras pienākums ir izbraukt un dokumentāri noformēt CSNg, taču gada laikā arī VUGD saņem apmēram 800 šādus izsaukumus. VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš skaidro, ka "CSNg veido nozīmīgu īpatsvaru kopējā VUGD izbraukumu statistikā". Savukārt saskaņā ar VP sniegtajiem datiem šī gada 10 mēnešos kopumā valstī ir reģistrēti 17 000 CSNg, kuros ir cietuši 3993 cilvēki un bojā gājuši 110 cilvēki. "Situācija nedaudz ir uzlabojusies, jo, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir reģistrēts par 14% mazāks bojāgājušo skaits," norāda VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre.

Kā galveno problēmu rīcībā pēc CSNg O. Āboliņš min to, ka cilvēki nekavējoties nezvana uz 112, kur uzreiz var lūgt gan glābēju, gan policistu, gan NMPD palīdzību: "Mēs secinām, ka cilvēki neizprot radušos situāciju un bieži vien nodarbojas ar citām lietām, proti, fotografē vai filmē, nesaprotot, ka aiz katras sekundes slēpjas cilvēka dzīvība."

Arī V. Mistre norāda, ka, notiekot CSNg, var palīdzēt līdzcilvēki: "Tas, ar ko mēs diemžēl saskaramies, ir situācijas, kad negadījums ir fiksēts fotogrāfijās, videomateriālos un vēlāk nosūtīts plašsaziņas līdzekļiem, savukārt pēc tam policija saņem vēstules no iedzīvotājiem ar lūgumu attiecīgo situāciju komentēt, bet izrādās, ka negadījums VP nemaz nav reģistrēts."

Tāpat ir jāatgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu 218. un 218. punktu visiem transportlīdzekļiem ir jābūt aprīkotiem ar avārijas zīmi, medicīnisko aptieciņu un ugunsdzēsības aparātu. Transportlīdzekļos obligāti nepieciešamo ierīču esamību tehniskās apskates ietvaros kontrolē CSDD.

"Ja kādreiz bieži saskārāmies ar gadījumiem, kad draugs draugam aizdeva ugunsdzēsības aparātu, aptieciņu un avārijas trīsstūri, lai varētu iziet tehnisko apskati, tad šobrīd situācija ir uzlabojusies," norāda CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs. Taču, neskatoties uz to, saskaņā ar CSDD sniegtajiem datiem šī gada 10 mēnešos 200 automašīnām vispār nav bijis ugunsdzēsības aparāta, savukārt 1800 automašīnām tas nav atbildis noteiktajām prasībām. "Ugunsdzēsības aparāts ir obligāts katrā mašīnā nevis tāpēc, ka to paredz ceļu satiksmes noteikumi, bet tāpēc, ka tā ir dzīves nepieciešamība. Ar tā palīdzību mēs varam glābt cilvēku dzīvības, kā arī pašu transportlīdzekli," vērš uzmanību J. Golubevs.

Minētās kampaņas ietvaros VUGD ir izveidojis trīs informatīvos videoklipus:

 • "Redzi nelaimi? Zvani 112, nevis filmē!" (videomateriāls pieejams šeit);
 • "Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma?" (videomateriāls pieejams šeit);
 • "Atceries! Ugunsdzēsības aparāts automašīnā ir nepieciešamība, nevis formalitāte" (videomateriāls pieejams šeit).

 

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'autosatiksme  'policija  'ugunsdrošība  

  Ieteikt:  +6
-0

 
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
Lasīt komentārus (1)
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti